چاپ در کارتن سازی

انواع روش های چاپ در صنعت جعبه سازی

صنعت جعبه سازی

جعبه سازی از جمله صنایع تولیدی است که با تامین نیازهای مختلف سایر واحد‌های صنعتی بسیاری از نیازهای جامعه را در زمینه تهیه و تولید لوازم بسته بندی کالاها و محصولات تامین می کند. صنایع تولیدی و واحد‌های مختلف خدماتی جامعه برای بسته بندی محصولات و کالاهای خود به لوازم گوناگونی نیاز دارد تا کالاهای خود را با ایمنی بیشتر به نقاط مختلف کشور ارسال کرده و محصولات خود را به فروش رساند.

یکی از نکاتی که در زمینه بسته بندی کالاها همواره مورد توجه واحد‌های بازاریابی است، جذابیت ها و طراحی های گرافیکی جعبه است که به شدت بر بازاریابی کالا و فروش آن اثر می گذارد، به همین منظور امروزه در صنعت جعبه سازی از انواع روش های چاپ برای اجرای انواع طراحی های گرافیکی روی جعبه ها و لوازم بسته بندی استفاده می شود تا علاوه بر حفظ کالاها در برابر عوامل محیطی، با استفاده از طراحی های جذاب گرافیکی بسته بندی کالا مشتریان بیشتری به سمت کسب و کار شما جذب شوند.

صنعت جعبه سازی یکی از مهم ترین صنایع تولیدی کشور است و بخش اعظمی از نیازهای واحد‌های تولیدی و صنعتی جامعه را تامین می کند و از این رو با توجه به تنوع نیازهای واحد‌های صنعتی از مواد اولیه و کیفیت های متفاوتی در ساخت و تهیه جعبه ها استفاده می شود، به طوری که می توان محصولات صنعت جعبه سازی را به انواع مختلفی از جعبه های فلزی، پلاستیکی، چوبی، مقوایی و کاغذی دسته بندی کرد.

متداول ترین محصولات در صنعت جعبه سازی

تولید انواع جعبه های بسته بندی در صنعت جعبه سازی با روش های مختلفی انجام می شود و معمولا از دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی مختلفی نیز در این زمینه استفاده می شود که هر یک با توجه به نوع مواد اولیه عملکرد و ساختار مجزایی دارند. با وجود تنوع محصولات در صنعت جعبه سازی، جعبه های مقوایی یا انواع کارتن های آماده و سفارشی نسبت به سایر لوازم بسته بندی کاربرد بیشتری داشته و در اغلب صنایع نیز از چنین جعبه هایی برای بسته بندی کالاهای مختلف استفاده می کنند.

جعبه های مقوایی و کارتن های آماده انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سایر جعبه ها داشته و با ایمنی بالاتری از کالاها در برابر عوامل محیطی و ضربات فیزیکی محافظت می کنند و در واقع این جعبه ها کاربرد متداول و رایج ترین در زمینه بسته بندی کالاها در واحد‌های صنعتی مختلف دارند؛ اما آنچه در کاربرد جعبه های مقوایی اهمیت دارد، تنوع چاپ این جعبه ها می باشد که به راحتی با انواع روش ها می توان طراحی های خاص گرافیکی را روی جعبه ها انجام داد.

همانطور که اشاره کردیم طراحی های ظاهری بسته بندی کالا به شدت در بازاریابی محصول موثر است و می تواند مشتری بیشتری را به سمت کسب و کار شما جذب نماید.  بنابراین با انتخاب لوازم بسته بندی مناسب می توانید بهترین پیام های تبلیغاتی را روی بسته بندی کالا چاپ کرده یا با استفاده از طراحی های گرافیکی خاص می توانید جذابیت ظاهری محصول را افزایش دهید و بدین طریق نظر مشتری را به سمت کالا جذب نمایید.

استفاده از جعبه های شیشه ای، فلزی، پلاستیکی و مقوایی در مرحله اول بسته به نیازهای ایمنی کالاها تعیین می شود؛ اما در این بین جعبه های کارتنی و مقوایی با انعطاف بیشتری قابل استفاده هستند، به طوری که در صنعت جعبه سازی استفاده از محصولات و جعبه های مقوایی به عنوان متداول ترین محصولات صنعت جعبه سازی عنوان می شوند.

آماده سازی و تولید جعبه های مقوایی در صنعت جعبه سازی با روش ها و دستگاه های مختلفی انجام می شود و به طور کلی بسته به نوع کاربرد جعبه ها، ابعاد کالاها و درجه ایمنی کالا به هنگام حمل و نقل آن از روش های مختلفی برای ساخت و تولید جعبه های مقوایی استفاده می شود. همچنین در خصوص طراحی و تولید جعبه های مقوایی در صنعت جعبه سازی لازم است بگوییم که در این صنعت از روش های مختلفی برای چاپ جعبه ها استفاده می کنند تا بهترین طراحی ها را بسته به نیاز صنایع روی بسته بندی کالا چاپ نمایند.

انواع روش های چاپ کارتن ها و جعبه های مقوایی در صنعت جعبه سازی

در صنعت جعبه سازی از روش های مختلفی برای چاپ جعبه های مقوایی استفاده می شود که به طور کلی انواع این روش ها را به دو دسته مهم تقسیم بندی می کنند. چاپ متداول و چاپ غیر تماسی دو دسته مهم از انواع روش های چاپ جعبه های کارتنی است که با ابزار، مواد اولیه و ماشین آلات و دستگاه های مخصوص انجام می شود. در روش چاپ متداول عموما مرکب با استفاده از ابزارهای واسطه ای همچون کلیشه، پلیت، شابلون و … به سطح چاپ شونده انتقال می یابد و این در حالی است که در روش چاپ های غیر تماسی مرکب مایع بدون واسطه و به صورت مستقیم بر سطح چاپ شونده انتقال داده می شود.

هر کدام از روش های چاپ غیر تماسی و چاپ متداول با شیوه ها و روش های مختلفی انجام می شوند و در هر روش ابزارها و ماشین آلات مخصوصی به کار گرفته می شوند تا طراحی های انجام شده به بهترین شکل روی جعبه چاپ شوند. در صنعت جعبه سازی روش های مختلف چاپ را در دو دسته کلی چاپ های غیر تماسی و چاپ های متداول دسته بندی می کنند.

روش های چاپ کارتن

بر اساس دسته بندی های انجام شده چاپ سیلک، لیتو گرافی ( انواع چاپ افست )، چاپ گراور، چاپ سیلک اسکرین و چاپ برجسته از جمله شیوه های مختلف چاپ متداول می باشند که در میان تمامی این روش ها چاپ افست با امکانات گسترده‌ ای یکی از رایج ترین روش های چاپ عنوان می شود. همچنین در خصوص معرفی انواع روش های چاپ در صنعت جعبه سازی باید گفت روش های چاپ حرارتی، چاپ مغناطیسی، یونوگرافی، چاپ جوهر افشان، چاپ الکتروفتوگرافی و چاپ عکاسی از جمله شیوه های چاپ غیر تماسی می باشند.

 در زمینه چاپ لوازم بسته بندی و طراحی انواع جعبه ها در جعبه سازی آنچه که بسیار برای افراد اهمیت دارد، کیفیت لوازم طراحی شده می باشد که این امکان در صورتی ممکن می شود که شما بهترین مواد اولیه را در تهیه و تولید لوازم بسته بندی استفاده کرده باشید. بنابراین یک راهکار مناسب در زمینه خرید و تهیه جعبه ها و لوازم بسته بندی کالا این است که شما از فروشندگان و تولیدکنندگان معتبر لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنید.

گروه صنعتی کارتن چاپ از جمله تولیدکنندگان معتبر داخلی در زمینه چاپ و تولید انواع لوازم بسته بندی در صنعت جعبه سازی است که شما می توانید به راحتی انواع لوازم مورد نیاز خود را از طریق سایت سفارش داده یا پس از مشورت با مشاورین ما لوازم مورد نیاز خود را در هر اندازه و تعدادی سفارش دهید.

انواع طراحی در تولید و چاپ کارتن:

کارتن جداگانه برای درب و کف: این مدل مقوایی به دلیل بسته بودن مدل مصرف کاغذ بالاتری دارد و قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر دارد. این مدل بسته بندی معمولاً برای محصولات فانتزی و لوکس استفاده می شود. این مدل کارتن را می توان بصورت کارتن لمینت (چاپ رنگی) و در قالب فلکسو تولید کرد.

جعبه های قفسه دار

این نوع جعبه ها بیشتر برای نمایش محصولات در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند و دارای دو ویژگی مهم هستند که می توانیم از آنها استفاده کنیم. اول این که از محصولات شما در هنگام قرارگیری در فروشگاه ها محافظت می کند و دوم اینکه محصولات و برند های شما را در فروشگاه به نمایش می گذارد. طراحی چاپ و بسته بندی که ما روی این جعبه ها انجام می دهیم بیشتر برای نشان دادن برند شرکت هایی است که مشتری ما هستند و همچنین محافظت از محصول.

جعبه های غذا

از قوطی های غذایی برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شود ، بنابراین باید محکم و با کیفیت کافی باشد تا از فساد غذا جلوگیری کند. چاپ و بسته بندی این نوع کارتن ها باید به گونه ای باشد که توجه مشتری را به خود جلب کرده و مشتری را مجبور به خرید کند و در نتیجه فروش را افزایش دهد. در نتیجه برای طراحی و چاپ این کارتن ها باید از همه رنگ ها استفاده شود.

جعبه های کفش

چاپ و بسته بندی جعبه کفش مقوایی بیشتر نشان دهنده نام تجاری شما است. بنابراین ، باید به خوبی طراحی و با کیفیت عالی چاپ شود.

جعبه خرما

برای کارتن خرما ، براساس تاریخی که داخل آن قرار داده می شود ، نوع چاپ و بسته بندی را انتخاب می کنند. و از آنجا که آنها برای چاپ بهتر عکس ترجیح می دهند عکس های بیشتری روی آن چاپ کنند که بهتر از متن است ، توصیه می کنیم از چاپ لمینیت استفاده کنید.

جعبه پیتزا

جعبه هایی که به جعبه های پیتزا معروف هستند ، نه تنها برای حمل پیتزا بلکه برای ارسال کتاب ، قاب عکس و … نیز مورد استفاده قرار می گیرند. ما می توانیم تصاویر و طرح های مورد نظر خود را بر روی جعبه های پیتزا چاپ کنیم. نوع چاپ و بسته بندی جعبه پیتزا به نوع کاربرد بستگی دارد.

چاپ کارتن پستی

چاپ کارتن پستی معمولاً از همان رنگ استفاده می کند. این چاپ معمولاً برای نوشتن نام فرستنده ، گیرنده و غیره استفاده می شود. برای چاپ متن بهتر است از چاپ لمینت استفاده کنید. چاپ و بسته بندی کارتن پستی جنبه محافظتی بیشتری نسبت به تبلیغات بازاریابی زياد دارد.

کارتن  تخم مرغ

کارتن های تخم مرغ به طور عمده به رنگ های قهوه ای و سفید تولید می شوند. چاپ ،  بسته بندی کارتن تخم مرغ بر اساس درخواست مشتری انجام می شود. مخصوصاً برای صادرات کارتن تخم مرغ ، چاپ بسیار مهم است و مشتریان به آن اهمیت زیادی می دهند.

در ویترین مغازه ها ممکن است کارتن هایی را مشاهده کنید که بطری یا نوشیدنی به نمایش گذاشته اند و این کارتن ها همان کارتن های سینی شکل هستند. تولید کارتن کارتن چاپ این نوع کارتن ها را با توجه به سلیقه مشتری و نوع چاپ و بسته بندی که طبق سلیقه مشتری در نظر گرفته می شود ، تولید می کند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید