کارتن پستی طرح جدید سایز یک

صنعت جعبه سازی

در صنایع چاپ کارتن و انواع لوازم بسته بندی کالا با روش ها و واحد‌های تولیدی مختلف سروکار داریم، به طوری که هر واحد تولیدی را با عناوین و القاب مختلفی می شناسیم. جعبه سازی واحدی از صنایع تولید است که در آن معمولا با دستگاه‌ها، ماشین آلات مخصوص و ابزار و مواد گوناگون انواع جعبه های مقوایی، کارتنی، چوبی و … برای بسته بندی کالاهای مختلف را طراحی و تولید می نمایند، از این رو در صنایع تولید و چاپ کارتن واحد جعبه سازی یکی از مهم ترین بخش های کارخانه یا کارگاه به شمار می آید.

جعبه سازی چیست؟

جعبه سازی از جمله صنایع تولیدی است که با تامین نیازهای مختلف سایر واحد‌های صنعتی بسیاری از نیازهای جامعه را در زمینه تهیه و تولید لوازم بسته بندی کالاها و محصولات تامین می کند. صنایع تولیدی و واحد‌های مختلف خدماتی جامعه برای بسته بندی محصولات و کالاهای خود به لوازم گوناگونی نیاز دارد تا کالاهای خود را با ایمنی بیشتر به نقاط مختلف کشور ارسال کرده و محصولات خود را به فروش رساند.

یکی از نکاتی که در زمینه بسته بندی کالاها همواره مورد توجه واحد‌های بازاریابی است، جذابیت ها و طراحی های گرافیکی جعبه است که به شدت بر بازاریابی کالا و فروش آن اثر می گذارد، به همین منظور امروزه در صنعت جعبه سازی از انواع روش های چاپ برای اجرای انواع طراحی های گرافیکی روی جعبه ها و لوازم بسته بندی استفاده می شود تا علاوه بر حفظ کالاها در برابر عوامل محیطی، با استفاده از طراحی های جذاب گرافیکی بسته بندی کالا مشتریان بیشتری به سمت کسب و کار شما جذب شوند.

صنعت جعبه سازی یکی از مهم ترین صنایع تولیدی کشور است و بخش اعظمی از نیازهای واحد‌های تولیدی و صنعتی جامعه را تامین می کند و از این رو با توجه به تنوع نیازهای واحد‌های صنعتی از مواد اولیه و کیفیت های متفاوتی در ساخت و تهیه جعبه ها استفاده می شود، به طوری که می توان محصولات صنعت جعبه سازی را به انواع مختلفی از جعبه های فلزی، پلاستیکی، چوبی، مقوایی و کاغذی دسته بندی کرد.

بسته بندی محصولات و کالاهای مختلف معمولا با انواع لوازم چوبی، کاغذی، شیشه ای، پلاستیکی و … قابل انجام است؛ اما همواره در صنعت جعبه سازی تولید جعبه های مقوایی برای بسته بندی کالاهای مختلف گزینه ایده آل ترین شناخته شده و طرفداران بیشتری در صنایع تولیدی دارد. در واقع جعبه سازی بر حسب نیاز صنایع تولیدی می تواند با انواع لوازم و مواد اولیه انجام شود و صنایع می توانند از انواع جعبه های آماده در بسته بندی کالاهای خود استفاده نماید؛ اما به طور کلی آنچه باید بدان توجه داشته باشید بسته بندی کالاها در جعبه های محکم و مقاوم می باش، به طوری که کالا در هنگام جا به جایی در برابر ضربات فیزیکی و عوامل محیطی حفظ گردد.

با وجود این تفاسیر و مفاهیم لازم است بگوییم جعبه سازی از نظر صنایع تولید و چاپ کارتن و لوازم بسته بندی تنها یک بخش یا واحد تولیدی نیست بلکه از نظر کارشناسان این صنعت، جعبه سازی می توانید تمامی فرایند چاپ و تولید لوازم بسته بندی کالاها را شامل شود، یعنی برای ساخت و تولید جعبه یا لوازم بسته بندی کالا حتما لازم نیست که شما یک بخش جدا برای تولید جعبه فراهم کنید بلکه با راه اندازی یک بخش کوچک یا تولید جعبه ها طبق اصول جعبه سازی می توانید لوازم مورد نیاز بسته بندی کالاهای خود را تهیه کنید.

جعبه سازی

بنابراین با این تعاریف جعبه سازی واحدی از خطوط تولیدی یک کارخانه است که با دستگاه ها و روش های خاص جعبه ها و لوازم بسته بندی کالاهای مختلف را در ابعاد، سایز، جنس و کیفیت های متنوع طراحی و تولید می نمایند و لذا صاحبین صنایع تولیدی می توانند این فرایند را در محیط کارخانه خود انجام داده یا جعبه های آماده و مورد نیاز خود را از تولیدکنندگان معتبر در این زمینه خریداری نمایند.

جعبه سازی چگونه انجام می شود؟

جعبه سازی با توجه به نوع مواد اولیه و جنس جعبه های سفارشی معمولا به روش های مختلفی انجام می شود و همواره آنچه برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان این لوازم اهمیت دارد کیفیت جعبه های طراحی شده است که باید در مقاومت بالا انجام شود تا از کالاها و محصولات در برابر شرایط محیطی، دما، رطوبت، ضربات فیزیکی و … محافظت نماید.

با توجه به نوع بسته بندی کالاها، نیازهای صنایع تولیدی، سرمایه افراد، شرایط حمل و نقل کالا و … جعبه سازی به وسیله چوب، کاغذ، پلاستیک و … انجام می شود که البته با توجه به انعطاف پذیری جعبه های مقوایی و جذابیت های ظاهری و کیفیت آن در خصوص چاپ، استفاده از جعبه های مقوایی و انواع کارتن های آماده به شکل گسترده تری انجام می شود و اغلب صنایع تولیدی از این جعبه ها در بسته بندی کالاها و محصولات خود استفاده می کنند.

بنابراین با این تعاریف لازم است بگوییم که در صنایع جعبه سازی با توجه به نوع مواد اولیه از روش های مختلفی در طراحی و تولید جعبه ها استفاده می شود و همچنین با توجه به تفاوت های ساختاری و کاربردی انواع جعبه ها بهتر است هر نوع جعبه را طبق اصول خاص تولیدی آن و با دستگاه ها و ماشین آلات مخصوص طراحی و تولید نمایید.

بدین ترتیب در صنعت جعبه سازی با یک قاعده یا روش خاص پایه ای مواجه نیستیم، بلکه با توجه به نوع مواد اولیه و ابزارهای تولیدی از انواع روش ها و فرآیندهای مختلف می توان برای ساخت و تولید انواع جعبه ها استفاده کرد.

جعبه سازی در صنعت کارتن سازی

آشنایی با انواع دستگاه های تولیدی در صنعت جعبه سازی

همانطور که می دانید کارتن سازی از جمله صنایع مهم و کاربردی است که با طراحی و تولید انواع جعبه های مقوایی نیازهای صنایع تولیدی را در خصوص بسته بندی کالاها و محصولات مختلف تامین می کند و از این نظر می توان گفت کارتن سازی واحدی از واحد‌های مختلف صنعت جعبه سازی است یا همچنین می توان گفت کارتن سازی یکی از روش های مختلف جعبه سازی است که با استفاده از ابزار تولیدی و مواد اولیه خاص به طراحی و تولید جعبه های مقوایی می پردازد.

بنابراین در این صنعت می توانید با استفاده از انواع مواد اولیه مثل کاغذ، مقوا، کارتن و … جعبه های متنوعی را برای بسته بندی انواع محصولات طراحی و تولید نمایید که البته با توجه به انعطاف پذیری بسیار بالای جعبه های مقوایی می توان گفت این روش یکی از کاربردی ترین روش هایی است که در صنعت جعبه سازی استفاده می شود و طرفداران بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد.

جعبه سازی با کدام روش بهتر است؟

اغلب صاحبین صنایع تولیدی به دنبال آن هستند که با طراحی جعبه های خاص بازاریابی بهتری برای محصولات و کالاهای خود داشته باشند که البته از نظر کارشناسان واحد بازاریابی انتخاب لوازم بسته بندی یکی از مهم ترین گزینه ها در افزایش فروش و جذب مشتری است؛ اما آنچه بیشتر باید بدان توجه داشته باشید کیفیت و تناسب جعبه ها در بسته بندی کالاها است.

شما با توجه به بودجه و سرمایه ای که دارید می توانید از هر نوع جعبه در بسته بندی کالاهای خود استفاده کنید؛ اما اینکه کدام جعبه می تواند در عین جذاب بودن از کالای شما در برابر شرایط و عوامل محیطی محافظت نماید، موضوعی این که باید بدان توجه ویژه ای داشته باشید.

بنابراین اگر شما هم مانند سایر سرمایه گذاران و صاحبین صنایع تولیدی می پرسید کدام روش جعبه سازی بهتر است؟ یا چه نوع جعبه ای می تواند بیشترین سازگاری را با کسب و کار ما داشته باشد؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که با توجه به محدوده حمل و نقل کالاها، محل قرار گرفتن کالاها، ظرفیت کالا در برابر عوامل محیطی و روش های بازاریابی کسب و کار خود، لازم است که از انواع جعبه های چوبی، مقوایی، شیشه‌ ای و … استفاده کنید؛ اما در این بین جعبه های مقوایی انعطاف بیشتری یا انواع کسب و کارها داشته و معمولا با هر کالایی قابل استفاده می باشند.

چاپ روی جعبه های مقوایی راحت تر انجام می شود، حمل و نقل این جعبه ها راحت تر است و همچنین انعطاف پذیری بالای این جعبه ها در برابر عوامل محیطی و ضربات فیزیکی می تواند در حفظ و نگهداری کالاهای شما بیشترین تاثیر را داشته باشد. بنابراین استفاده از کارتن آماده یا جعبه های مقوایی می توانید متداول ترین راهکار در انتهای لوازم بسته بندی کالاها باشد.

متداول ترین محصولات در صنعت جعبه سازی

تولید انواع جعبه های بسته بندی در صنعت جعبه سازی با روش های مختلفی انجام می شود و معمولا از دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی مختلفی نیز در این زمینه استفاده می شود که هر یک با توجه به نوع مواد اولیه عملکرد و ساختار مجزایی دارند. با وجود تنوع محصولات در صنعت جعبه سازی، جعبه های مقوایی یا انواع کارتن های آماده و سفارشی نسبت به سایر لوازم بسته بندی کاربرد بیشتری داشته و در اغلب صنایع نیز از چنین جعبه هایی برای بسته بندی کالاهای مختلف استفاده می کنند.

جعبه های مقوایی و کارتن های آماده انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سایر جعبه ها داشته و با ایمنی بالاتری از کالاها در برابر عوامل محیطی و ضربات فیزیکی محافظت می کنند و در واقع این جعبه ها کاربرد متداول و رایج ترین در زمینه بسته بندی کالاها در واحد‌های صنعتی مختلف دارند؛ اما آنچه در کاربرد جعبه های مقوایی اهمیت دارد، تنوع چاپ این جعبه ها می باشد که به راحتی با انواع روش ها می توان طراحی های خاص گرافیکی را روی جعبه ها انجام داد.

بیشتر بخوانید:   نحوه بسته بندی وسایل شکستنی برای پست

همانطور که اشاره کردیم طراحی های ظاهری بسته بندی کالا به شدت در بازاریابی محصول موثر است و می تواند مشتری بیشتری را به سمت کسب و کار شما جذب نماید.  بنابراین با انتخاب لوازم بسته بندی مناسب می توانید بهترین پیام های تبلیغاتی را روی بسته بندی کالا چاپ کرده یا با استفاده از طراحی های گرافیکی خاص می توانید جذابیت ظاهری محصول را افزایش دهید و بدین طریق نظر مشتری را به سمت کالا جذب نمایید.

استفاده از جعبه های شیشه ای، فلزی، پلاستیکی و مقوایی در مرحله اول بسته به نیازهای ایمنی کالاها تعیین می شود؛ اما در این بین جعبه های کارتنی و مقوایی با انعطاف بیشتری قابل استفاده هستند، به طوری که در صنعت جعبه سازی استفاده از محصولات و جعبه های مقوایی به عنوان متداول ترین محصولات صنعت جعبه سازی عنوان می شوند.

آماده سازی و تولید جعبه های مقوایی در صنعت جعبه سازی با روش ها و دستگاه های مختلفی انجام می شود و به طور کلی بسته به نوع کاربرد جعبه ها، ابعاد کالاها و درجه ایمنی کالا به هنگام حمل و نقل آن از روش های مختلفی برای ساخت و تولید جعبه های مقوایی استفاده می شود. همچنین در خصوص طراحی و تولید جعبه های مقوایی در صنعت جعبه سازی لازم است بگوییم که در این صنعت از روش های مختلفی برای چاپ جعبه ها استفاده می کنند تا بهترین طراحی ها را بسته به نیاز صنایع روی بسته بندی کالا چاپ نمایند.

انواع روش های چاپ کارتن ها و جعبه های مقوایی در صنعت جعبه سازی

در صنعت جعبه سازی از روش های مختلفی برای چاپ جعبه های مقوایی استفاده می شود که به طور کلی انواع این روش ها را به دو دسته مهم تقسیم بندی می کنند. چاپ متداول و چاپ غیر تماسی دو دسته مهم از انواع روش های چاپ جعبه های کارتنی است که با ابزار، مواد اولیه و ماشین آلات و دستگاه های مخصوص انجام می شود. در روش چاپ متداول عموما مرکب با استفاده از ابزارهای واسطه ای همچون کلیشه، پلیت، شابلون و … به سطح چاپ شونده انتقال می یابد و این در حالی است که در روش چاپ های غیر تماسی مرکب مایع بدون واسطه و به صورت مستقیم بر سطح چاپ شونده انتقال داده می شود.

هر کدام از روش های چاپ غیر تماسی و چاپ متداول با شیوه ها و روش های مختلفی انجام می شوند و در هر روش ابزارها و ماشین آلات مخصوصی به کار گرفته می شوند تا طراحی های انجام شده به بهترین شکل روی جعبه چاپ شوند. در صنعت جعبه سازی روش های مختلف چاپ را در دو دسته کلی چاپ های غیر تماسی و چاپ های متداول دسته بندی می کنند.

روش های چاپ کارتن

بر اساس دسته بندی های انجام شده چاپ سیلک، لیتو گرافی ( انواع چاپ افست )، چاپ گراور، چاپ سیلک اسکرین و چاپ برجسته از جمله شیوه های مختلف چاپ متداول می باشند که در میان تمامی این روش ها چاپ افست با امکانات گسترده‌ ای یکی از رایج ترین روش های چاپ عنوان می شود. همچنین در خصوص معرفی انواع روش های چاپ در صنعت جعبه سازی باید گفت روش های چاپ حرارتی، چاپ مغناطیسی، یونوگرافی، چاپ جوهر افشان، چاپ الکتروفتوگرافی و چاپ عکاسی از جمله شیوه های چاپ غیر تماسی می باشند.

 در زمینه چاپ لوازم بسته بندی و طراحی انواع جعبه ها در جعبه سازی آنچه که بسیار برای افراد اهمیت دارد، کیفیت لوازم طراحی شده می باشد که این امکان در صورتی ممکن می شود که شما بهترین مواد اولیه را در تهیه و تولید لوازم بسته بندی استفاده کرده باشید. بنابراین یک راهکار مناسب در زمینه خرید و تهیه جعبه ها و لوازم بسته بندی کالا این است که شما از فروشندگان و تولیدکنندگان معتبر لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنید.

گروه صنعتی کارتن چاپ از جمله تولیدکنندگان معتبر داخلی در زمینه چاپ و تولید انواع لوازم بسته بندی در صنعت جعبه سازی است که شما می توانید به راحتی انواع لوازم مورد نیاز خود را از طریق سایت سفارش داده یا پس از مشورت با مشاورین ما لوازم مورد نیاز خود را در هر اندازه و تعدادی سفارش دهید.

انواع طراحی در تولید و چاپ کارتن:

کارتن جداگانه برای درب و کف: این مدل مقوایی به دلیل بسته بودن مدل مصرف کاغذ بالاتری دارد و قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر دارد. این مدل بسته بندی معمولاً برای محصولات فانتزی و لوکس استفاده می شود. این مدل کارتن را می توان بصورت کارتن لمینت (چاپ رنگی) و در قالب فلکسو تولید کرد.

جعبه های قفسه دار

این نوع جعبه ها بیشتر برای نمایش محصولات در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند و دارای دو ویژگی مهم هستند که می توانیم از آنها استفاده کنیم. اول این که از محصولات شما در هنگام قرارگیری در فروشگاه ها محافظت می کند و دوم اینکه محصولات و برند های شما را در فروشگاه به نمایش می گذارد. طراحی چاپ و بسته بندی که ما روی این جعبه ها انجام می دهیم بیشتر برای نشان دادن برند شرکت هایی است که مشتری ما هستند و همچنین محافظت از محصول.

جعبه های غذا

از قوطی های غذایی برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شود ، بنابراین باید محکم و با کیفیت کافی باشد تا از فساد غذا جلوگیری کند. چاپ و بسته بندی این نوع کارتن ها باید به گونه ای باشد که توجه مشتری را به خود جلب کرده و مشتری را مجبور به خرید کند و در نتیجه فروش را افزایش دهد. در نتیجه برای طراحی و چاپ این کارتن ها باید از همه رنگ ها استفاده شود.

جعبه های کفش

چاپ و بسته بندی جعبه کفش مقوایی بیشتر نشان دهنده نام تجاری شما است. بنابراین ، باید به خوبی طراحی و با کیفیت عالی چاپ شود.

جعبه خرما

برای کارتن خرما ، براساس تاریخی که داخل آن قرار داده می شود ، نوع چاپ و بسته بندی را انتخاب می کنند. و از آنجا که آنها برای چاپ بهتر عکس ترجیح می دهند عکس های بیشتری روی آن چاپ کنند که بهتر از متن است ، توصیه می کنیم از چاپ لمینیت استفاده کنید.

جعبه پیتزا

جعبه هایی که به جعبه های پیتزا معروف هستند ، نه تنها برای حمل پیتزا بلکه برای ارسال کتاب ، قاب عکس و … نیز مورد استفاده قرار می گیرند. ما می توانیم تصاویر و طرح های مورد نظر خود را بر روی جعبه های پیتزا چاپ کنیم. نوع چاپ و بسته بندی جعبه پیتزا به نوع کاربرد بستگی دارد.

چاپ کارتن پستی

چاپ کارتن پستی معمولاً از همان رنگ استفاده می کند. این چاپ معمولاً برای نوشتن نام فرستنده ، گیرنده و غیره استفاده می شود. برای چاپ متن بهتر است از چاپ لمینت استفاده کنید. چاپ و بسته بندی کارتن پستی جنبه محافظتی بیشتری نسبت به تبلیغات بازاریابی زياد دارد.

کارتن  تخم مرغ

کارتن های تخم مرغ به طور عمده به رنگ های قهوه ای و سفید تولید می شوند. چاپ ،  بسته بندی کارتن تخم مرغ بر اساس درخواست مشتری انجام می شود. مخصوصاً برای صادرات کارتن تخم مرغ ، چاپ بسیار مهم است و مشتریان به آن اهمیت زیادی می دهند.

در ویترین مغازه ها ممکن است کارتن هایی را مشاهده کنید که بطری یا نوشیدنی به نمایش گذاشته اند و این کارتن ها همان کارتن های سینی شکل هستند. تولید کارتن کارتن چاپ این نوع کارتن ها را با توجه به سلیقه مشتری و نوع چاپ و بسته بندی که طبق سلیقه مشتری در نظر گرفته می شود ، تولید می کند.

جعبه سازی های مقوایی در کجا استفاده می شوند؟

 جعبه سازی مقوایی که تقریباً در 90 درصد محموله های خرده فروشی مورد استفاده قرار می گیرد ، به استاندارد طلایی برای حمل ایمن کالاهای تجارت الکترونیک تبدیل شده است. جعبه حمل و نقل سبک است ، اما از استحکام کافی برخوردار است و می تواند از محتویات آن در طول فرایند حمل و نقل گاهی پر هیاهو محافظت کند و مقرون به صرفه بودن آن را برای مشاغل در همه اندازه ها در دسترس قرار می دهد.

اما این جعبه محبوب(جعبه سازی مقوایی) چگونه بوجود آمد؟ و چه تغییراتی در جعبه مقوایی کلاسیک برای صاحبان مشاغل کوچک وجود دارد؟ بیایید تاریخچه و کاربردهای بی شمار این جعبه مقوایی محبوب را باز کنیم.

تاریخچه مختصری از جعبه سازی مقوایی

در حالی که جعبه های مقوایی اکنون برای محافظت از سفارشات استفاده می شود ، تاریخچه آنها به چیزی فراتر از آنچه فکر می کنید برمی گردد – تا اختراع کاغذ در چین باستان. 

به سرعت در اوایل دهه 1800 ، جعبه سازی مقوایی ساده ، شبیه جعبه های غلات صبحانه امروزی ، در انگلستان ظاهر شد. در سال 1856 ، انگلیسی ها ادوارد آلن و ادوارد هیلی کاغذ موج دار را برای خط کشی کلاه مردان تهیه کردند و به آنها ثبات و گرما بخشید. بعداً ، در سال 1871 در ایالات متحده ، آلبرت جونز از کاغذ راه راه آلن و هیلی برای ایجاد نوعی مقوا استفاده کرد که به نظر او برای محافظت از ظروف شیشه ای در هنگام حمل و نقل به خوبی کار می کرد. و در سال 1874 ، الیور لانگ با قرار دادن ورق های آستری در دو طرف تخته راه راه ، طراحی جونز را بهبود بخشید و نزدیک ترین مدل را به جعبه سازی  مقوایی مدرن خلق کرد.

سوالات متداول در سفارش جعبه های مقوایی :

بیشتر بخوانید:   جعبه لمینتی چگونه تولید می شود؟

جایگاه جعبه های کارتنی در صنعت جعبه سازی چیست؟

یکی از زیرشاخه های صنعت جعبه سازی، جعبه های کارتنی است که بیشترین کاربرد را دارد زیرا برای هر محصول کوچک یا بزرگ جعبه ها و همچنین انواع چاپ روی آنها در نظر گرفته می شود.

کارتن بسته بندی چیست و چه مدل هایی در آن موجود است؟

کارتن از لایه های مختلفی از مقوا تشکیل شده است که بسته به نیاز محصول ، نوع کاغذ و تعداد لایه های مقوا در زمان تولید می تواند متفاوت باشد. انواع مدل های جعبه کارتن شامل: چهار در ، ته قفل ، صفحه کلید ، کشویی ، زیره رویی و غیره است.

کارتن های مقوایی صادراتی و غیر صادراتی چه تفاوتی دارند؟

کارتن های صادراتی باید ترکیبی داشته باشند که به مدت طولانی در سردخنه یا کانتینر نگهداری شود و از تحرک بیشتری برخوردار باشد ، بافت خود را از دست نمی دهد و تغییر شکل نمی دهد ، به آن کارتن ضد آب نیز می گویند. اما در مورد عدم صادرات ، اگر جعبه سردخانه ای نیست و جابه جایی کمتری دارد ، در این موارد نیازی به توجه نیست.

هزینه های اضافی برای تولید جعبه های بسته بندی کارتنی عبارتند از:

قالب ، کلیشه، فیلم و زینک، الگو برای طرح بندی و همچنین برش جعبه کاربر و کلیشه برای چاپ فلکسو استفاده می شود و زینک برای چاپ افست مورد نیاز است و با توجه به نوع چاپ و مدل جعبه ، موارد ذکر شده برای جعبه بسته بندی مورد نیاز است.
اگر اندازه جعبه شما یکی از ابعاد کلی است که شرکت قالبش را داشته باشد، می توانید از این قالب به صورت رایگان استفاده کنید ، در غیر این صورت قالب باید سفارش داده شود و هزینه ساخت قالب توسط سازنده قالب ارائه شده و در فاکتور تولید مشتری درج می شود .

انواع دستگاه ها در صنعت جعبه سازی و کارتن سازی

همانطور که اشاره شد در صنایع مختلف همواره استفاده از جعبه های کارتنی و مقوایی در بسته بندی کالاها و محصولات مختلف بیشترین طرفداران را دارد و از این رو راه اندازی خطوط تولید صنایع کارتن سازی در اغلب جوامع نه تنها یک کسب و کار مهم و اقتصادی می باشد، بلکه یکی از نیازهای اساسی جوامع نیز می باشد، چرا که در هر جامعه ای با هر میزان تولید داخلی به کارخانجات و صنایع جعبه سازی نیاز داریم تا لوازم بسته بندی سایر صنایع را تامین نمایند.

در صنایع جعبه سازی و کارتن سازی معمولا از دستگاه های مختلفی برای تهیه و تولید انواع کارتن ها و جعبه های مقوایی استفاده می شود و عموما کاربرد انواع این دستگاه ها بدین شکل است که جعبه ها به ترتیب از هر یک این دستگاه عبور داده می شوند تا در نهایت جعبه نهایی مطابق با نیاز و سفارش صنایع طراحی گردد. آنچه در این خصوص اهمیت دارد، میزان شناخت اپراتورها از نحوه عملکرد دستگاه می باشد و لذا بهتر است برای مدیریت هر چه بهتر خطوط تولید از مهندسین و اپراتورهای با تجربه کمک بگیرید.

هر یک دستگاه های کاربردی در صنعت جعبه سازی کارایی های متفاوتی در طراحی جعبه های مقوایی دارند که در ادامه این بخش هر یک از این ابزارها را به تفکیک معرفی می کنیم:

  • دستگاه منگنه کارتن:

این دستگاه برای ساخت و طراحی جعبه های بزرگی که قابلیت چسب زدن ندارند، استفاده می شود. در واقع با این ابزار می توان ورق های آماده شده را به یکدیگر چسباند و جعبه نهایی را طراحی کرد.

  • دستگاه چاک زن:

برای جدا کردن طول و عرض جعبه یا برش دادن آن به دستگاه هایی نیاز داریم تا با ابزار مخصوص برش را انجام دهند که در این زمینه دستگاه چاک زن با تیغ های فولادی و اسپیکا این کار را انجام می دهد.

  • دستگاه تسمه کش:

در مراحل پایانی از تولید جعبه ها لازم است کارتن های آماده شده بسته بندی شوند که این کار با کمک دستگاه تسمه کش در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.

  • دستگاه چاپ فلکسو:

برای آنکه بتوانید انواع چاپ رنگی یا ساده را روی جعبه ها با سرعت بسیار بالا انجام دهید، همواره به دستگاه های پر قدرتی نیاز دارید که این کار را در تیراژ  بالا برای شما انجام دهند. دستگاه چاپ فلکسو با قابلیت چاپ یک الی چهار رنگ می تواند در هر ساعت 6000 جعبه را چاپ کند.

  • دستگاه خط کش برای برش:

یکی از مهم ترین دستگاه ها در راه اندازی خط تولید جعبه سازی تهیه دستگاه خط کش می باشد که با 6 تیغ برش زنی فرایند خط انداختن جعبه ها را با سرعت بالا انجام می دهد.

  • دستگاه لمینت کارتن:

دستگاه لمینت فرایند چسباندن اجزاء مختلف جعبه را انجام می دهد و یکی از موثرترین دستگاه ها در افزایش زیبایی و ظرافت ساخت جعبه ها به شمار می آید.

  • دستگاه دایکات:

دستگاه دایکات فرایند قالب دهی جعبه ها را انجام می دهد و از جمله دستگاه های مهم و حساس در راه اندازی خطوط تولید جعبه سازی محسوب می شود.

  • دستگاه لب چسب:

این دستگاه دارای بخش های مختلفی از جمله چندین غلطک، تسمه و قرقره می باشد که در چسباندن بخش های مختلف کارتن و جعبه کاربرد دارد.

در صنایع کارتن سازی و  جعبه سازی از دستگاه ها و ماشین آلات مختلفی استفاده می شود و هر یک از این دستگاه ها کاربرد ویژه و مخصوص خود را دارند که بهتر است پیش از راه اندازی خط تولید با انواع این دستگاه ها آشنا بوده و با خرید یا فراهم آوردن بهترین دستگاه ها محصولات تولیدی خود را با بالاترین کیفیت به بازار عرضه کنید.

گروه صنعتی کارتن چاپ از جمله تولیدکنندگان معتبر داخلی است که محصولات گوناگونی را در خصوص چاپ انواع کارتن و لوازم بسته بندی به بازار عرضه می کند. این گروه صنعتی با انتخاب بهترین ابزار یکی از بزرگترین خطوط تولید مجهز را در کشور دارد و شما می توانید محصولات مورد نیاز خود را در حجم های انبوه به راحتی از گروه کارتن چاپ در بالاترین کیفیت و کمترین قیمت بازار سفارش داده و خریداری کنید.

سرانجام جعبه های مقوایی

با این حال ، جعبه سازی مقوایی تکامل نیافته است. در سال 1879 ، کارل اف دال ، شیمیدان آلمانی ، فرایند کرافت را ایجاد کرد تا نوع جدیدی از کاغذ را در ترکیب با جعبه مقوایی امروزی تولید کند. این کاغذ دارای خاصیت ارتجاعی بالایی بود و در برابر پاره شدن مقاوم بود و مشابه روش Cai Lun ، با خرده تراشه های چوب ایجاد شد ، که رنگ قهوه ای نمادین آن را از جعبه های حمل به دست آوردیم.

سرانجام ، در سال 1895 ، اولین جعبه سازی مقوایی مدرن در ایالات متحده تولید شد. این جعبه مقوایی، ساخته شده از مقوا لایه لایه (نوآوری جدید در آن زمان) و کاغذ کرافت که با استفاده از روش دال تولید می شد ، به عنوان یک راه حل ساده و بادوام برای نیازهای حمل و نقل تجاری که در طول انقلاب صنعتی بوجود آمد ، عمل می کرد. در مقایسه با پالت چوبی و جعبه ها ، این جعبه سازی های مقوایی چندلایه سبک و ارزان تولید می شدند.

جعبه سازی هایی مقوایی در جنگ جهانی دوم

در طول جنگ جهانی دوم ، جعبه های مقوایی برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می گرفت. در سال 1939 ، ترس از حملات گاز توسط آلمان باعث شد تا دولت انگلیس برای هر شهروند لندنی ماسک های محافظتی صادر کند که در جعبه های مقوایی تحویل داده می شدند. در پایان جنگ جهانی دوم ، بسته های غذایی CARE برای شهروندان مناطق جنگ زده ارسال شد. این جعبه های مقوایی حاوی گوشت ، تخم مرغ پودر شده ، مارگارین و سایر ملزومات بود که به جوامع کمک می کرد تا روی پای خود بایستند.

پیشبرد انقلاب تجارت الکترونیک

چند دهه بعد ، جعبه سازی مقوایی نحوه نگهداری کالاها ، محافظت از محموله ها و انجام تجارت را ادامه می دهد.

مهم تر از همه ، جعبه های حمل و نقل جزء اصلی رونق خرید آنلاین بوده است. در سال 2016 ، فروش تجارت الکترونیک در ایالات متحده بالغ بر 322 میلیارد دلار بود و انتظار می رود این تعداد همچنان در حال رشد باشد. از صاحبان مشاغل کوچک که محصولات خود را می فروشند تا غول های تجارت الکترونیکی مانند آمازون ، شهرت شما به عنوان یک کسب و کار بستگی به این دارد که چگونه می توانید محصولات خود را با اطمینان به مشتریان تحویل دهید. جعبه های حمل و نقل این قابلیت اطمینان را ممکن می سازد!

جعبه سازی برای حمل و نقل

جعبه حمل ایده آل مقرون به صرفه و با دوام است. قبل از هر چیز ، باید از محصول در حین حمل و نقل و جابجایی محافظت کند. با استفاده از کاغذ کرافت به عنوان مواد اولیه و ساختار چندلایه برای دوام بیشتر ، جعبه سازی های حمل و نقل مدرن  ایده آل برای فروش تجارت الکترونیکی هستند.

جعبه سازی در کارتن چاپ

برای ساخت و طراحی‌ سفارشی جعبه های مورد نیاز کسب و کار خود همواره بهتر است به تولیدکنندگان معتبر مراجعه کنید تا شما را در خصوص انتخاب جعبه های بسته بندی و متناسب با نیاز کسب و کارتان راهنمایی کرده و همواره با کیفیت ترین کالا را در اختیار شما قرار دهند. کارتن چاپ از جمله تولیدکنندگان معتبر داخلی است که با سال ها سابقه فروش و تولید کارتن های آماده در بازارهای داخلی و خارجی، می تواند در زمینه طراحی سفارشی جعبه های مقوایی و متناسب با نیازتان به شما کمک نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید