کارتن سازی فوری

کارتن فوری

کارتن سازی فوری

به مجموعه فرآینده های طراحی ، ماکت سازی ، چاپ دایکات و لب چسب یا دوخت ( منگنه ، ماشین دوخت ) که روی ورق آماده کارتن انجام می شود را کارتن سازی می گویند.

ورق در کارتن سازی را می ‌توان با توجه به ابعاد مختلف، تقسیم‌ بندی کرد. یکی از معیارهای رایج تقسیم بندی ورق کارتن سازی، تعداد لایه‌ های آن می ‌باشد. بر اساس تعداد لایه، ورق کارتن سازی را می‌ توان به سه دسته مختلف کارتن سه لایه، کارتن پنج لایه  و کارتن هفت لایه تقسیم کرد. با توجه به مصارف و کاربردهای گوناگون بسته بندی کارتن، می‌ توان از هر کدام از این ورق در کارتن سازی با لایه ‌های مختلف استفاده نمود. هر کدام از این سه دسته نامبرده شده خود نیز با توجه به نوع فلوت به کار گرفته شده و نوع کاغذهای مورد استفاده شده در آن ،به انواع متعددی تقسیم می‌ شوند.

کارتن سازی فوری را در کارتن چاپ تجربه کنید تولید انواع کارتن با بهترین کیفیت کافیست یکبار با ما تجربه خرید کارتن داشته باشید مطمئنا از مشتری های دائمی ما میشوید.

کارتن سازی کارتن چاپ با سابقه طولانی مدت در کارتن سازی فوری توانسته کیفیت کارتن های تولیدی را بالا ببرد و همواره در صدر فروش کارتن در کشور باشد.

پیشنهاد خرید: بهترین کارتن پستی در کارتن پست

تجهیزات کارتن سازی فوری

تجهیزات یک خط تولید کامل کارتن سازی فوری شامل:

  • اول: ماشین خط کش برش
  • دوم: ماشین چاپ یا چاپ فلکسو تک رنگ تا چهار رنگ
  • سوم: ماشین دایکات (پینگ پنگی، فکی، روتاری)
  • چهارم: ماشین چاک دستی (چاک زن کارتن)
  • پنجم: ماشین لب چسب
  • ششم: ماشین لمینت دستی و یا لمینت اتومات
  • هفتم: تسمه کش
  • هشتم: ماشین دوخت یا منگنه
  • نهم: ماشین چاپ نیمه اتومات یا تمام اتومات

انواع کارتن سازی فوری:

کارتن سازی در حالت کلی شامل دو نوع کارتن لمینتی و  کارتن چاپی می باشد که هر دو نوع این کارتن ها مصارف خاص خود را با توجه به نوع بازار هدف و نوع محصول دارند و کارتن های لمینیتی اغلب برای بسته بندی لوکس مورد استفاده قرار می گیرند که در فروش تاثیر بیشتر دارند.

مواد اولیه کارتن فوری

مواد اولیه در کارتن سازی شامل ورق خام، مقوای نازک یا کاغذ گلاسه برای لمینیت، مرکب چاپ، چسب سیلیکات، شابلون در چاپ سیلک ،کلیشه، قالب دایکات، تسمه و سوزن منگنه می باشد.

بیشتر بخوانید:   صنعت جعبه سازی

مزایای کارتن سازی فوری

کارتن از ارزانترین صنایع بسته بندی محسوب می شود. علاوه بر هزینه مناسب به برخی پارامترهای دیگر مثل بهینه سازی فضای بین محصولات برای حمل و نقل و یا نقش آن در محافظت از کالا برای جلوگیری از آسیب های احتمالی در زمان عرضه آن اشاره کرد. علاوه بر این، کارتن و جعبه در چیدمان راحت تر کالا در قفسه های فروشگاه و در نتیجه فروش محصولات نقش به تاثیر گذاری خواهند داشت.

کارتن در تجارت الکترونیکی و فروش اینترنتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و می دانیم که کارتن و بسته بندی اولین نقطه ارتباط مصرف کننده با کالا را به عهده خواهند داشت. به عبارت دیگر کارتن قسمت جدایی ناپذیر از محصول می باشد که در معرفی و برند سازی محصول نقش موثری ایفا می کنند.

اول: صرفه جویی در حمل و نقل

بسته بندی با کارتن یک راه حل ساده و ایده آل برای شرکت هایی است که میدخواهند هزینه های حمل و نقل کالا های خود را در حد ممکن کاهش دهند. زیرا چیدمان محصولات با کارتن کمترین فضا را اشغال خواهد کرد و به طبع آن هزینه جابجایی را کاهش می دهد. از مزایای رقابتی و قابل توجه دیگر کارتن، ثبات و ایستادگی آن در زمان حمل و نقل و تکان های شدید احتمالی می باشد.

کارتن های مادر معمولاً محصولات را به صورت مکعب مربع یا مکعب مستطیل بسته بندی می کند و بر اساس تحقیقات انجام شده یک کامیون حدود سه برابر بیشتر از زمانی بارگیری می کند که محصول در اشکال هندسی دیگری بسته بندی کرده باشند و حتی در زمان بارگیری و جابجائی با پالت حدود ۳۰ درصد کالای بیشتر قابلیت جابجای خواهد داشت.

دوم: کارآمد و مقرون به صرفه

کارتن ، مقرون به صرفه ترین روش بسته بندی می باشد زیرا با توجه به اینکه کارتن در حفظ و سالم رساندن محصول به دست مصرف کننده عملکرد مناسبی دارد و از طرفی دارای وزن کم و سبک می باشد. در عین حال بخاطر وجود فلوت (همان کاغذ موج دار) از مقاومت فشاری خوبی برخوردار است و باعث کاهش اثر ضربه های ناگهانی به محصول می شود، این تحمل فشار به نسبت وزن کارتن کاملا بی نظیر است. بنابراین بسته بندی با کارتن به نسبت مزایای آن در مقایسه با روش های دیگر بسته بندی بسیار کم هزینه تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:   ایده های بسته بندی میوه و آجیل

علاوه بر استحکام کارتن که دائما با علم به روز و مستحکم تر می شود، امکان ساخت و ساز مبتکرانه و طرح های گرافیکی زیبا بر روی کارتن از دیگر مزایای آن محسوب می گردد.

سایز کارتن های پستی می تواند به شما در کاهش هزینه بسته بندی کمک کند.

کارتن فوری
مزایای کارتن سازی:

همانگونه که چیدمان محصولات در فروشگاه ها اهمیت دارد پر کردن کارتن ها در زمان بسته بندی نیز حائز اهمیت است و با کارتن این امکان فراهم است تا به روش اتوماتیک عمل پر و بسته بندی انجام گیرد. به این ترتیب در زمان و نفرات صرفه جویی قابل توجهی صورت می گیرد.

در کارتن ها مخصوصاً لوازم الکتریکی و الکترونیکی این امکان وجود دارد تا علاوه بر محصول اصلی، لوازم جانبی آن را هم در کارتن قرار داد تا علاوه بر عدم نیاز به بسته بندی ثانویه از پراکندگی و سر در گمی های احتمالی جلو گیری کرد.

سوم: تقویت در برند سازی کالا

تحقیقات نشان می دهد ۷۰ درصد از کل تصمیمات خرید در محل فروش گرفته می شود. از آنجایی که مصرف کنندگان  در فروشگاه های عرضه محصولات، معمولاً با تعداد زیادی محصول برای انتخاب روبرو هستند، بنابراین برای کمک در فرایند خرید نیاز به اطلاعات مربوط با محصول محسوس خواهد بود. بسته بندی کارتن و جعبه با امکان چاپ چند رنگ و با کیفیت خوب شرایطی را فراهم می کند تا تمام اطلاعات لازم برای مخاطب را بر روی آن درج کرد.

یک جعبه و کارتن با یک طرح گرافیکی مناسب که بتواند نگاه مشتریان را در فروشگاه به خود جذب کند گاهی نقشی مهم تر از یک فروشنده را ایفا خواهد کرد و به عبارتی می توان کارتن و جعبه را یک فروشنده ساکت اطلاق کرد که در برند سازی محصول نقش بسزائی را ایفا می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید