• 02177859095
  • info@cartonchapcom
  • خیابان دماوند - قبل از اتوبان امام علی - خیابان فتحنایی (کهن) - کوچه رضایی پلاک 3​

معرفی جعبه لمینتی

معرفی جعبه لمینتی
معرفی جعبه لمینتی

جعبه لمینتی چیست؟

در صنعت کارتن سازی با انواع مختلف جعبه های مقوایی و کارتن آماده مواجه هستیم که هر یک از این محصولات بسته به نوع مواد اولیه و مقاومتی که دارند در انواع کاربردهای مختلف به کار برده می شوند و جعبه لمینتی نیز از جمله انواع مختلف جعبه ها و کارتن های آماده است که در صنعت کارتن سازی با استفاده از مواد اولیه خاص و به روش های تولیدی گوناگون طراحی و تولید می گردد.

جعبه لمینتی از جمله کارتن های آماده است که در چند دهه اخیر و با استفاده از مواد اولیه جدید طراحی و تولید گردید. این جعبه از جمله محصولات جدید و نوین در صنعت کارتن سازی است که امروزه در انواع مصارف بسته بندی و صنایع تولیدی مختلف استفاده می شود و طرفداران خاص خود را در بازارهای فروش دارد.

جعبه لمینتی ویژگی های کاربردی مختلفی دارد و از جمله آن ها می توان به استحکام بالای جعبه ها، سهولت در جا به جایی محصولات بسته بندی شده و چاپ آسان طراحی های گرافیکی روی جعبه ها اشاره کرد. کاربرد جعبه های لمینتی در دنیای امروز بیش از پیش گسترش یافته و با توجه به آمارهای انجام شده بیش از ۷۰ درصد بسته بندی کالاها در صنایع مختلف توسط جعبه های لمینتی انجام می شود و همچنین از نظر کارشناسان بازاریابی جعبه لمینتی جذابیت ظاهری بیشتری داشته و با تأثیرگذاری فوق العاده بر فروش محصولات تاثیر مستقیمی دارد، از این رو اغلب مشاورین بازاریابی به هنگام طراحی لوازم بسته بندی به صاحبین صنایع توصیه می کنند از جعبه لمینتی برای چاپ طراحی های زیبا و خلاقانه روی بسته بندی کالاها استفاده نمایند.

با این تفاسیر جعبه های لمینتی یکی از انواع مختلف لوازم بسته بندی است که در صنایع تولیدی مختلف برای بسته بندی محصولات و کالاها استفاده می شوند. این جعبه ها در صنایع کارتن سازی توسط دستگاه ها، ماشین آلات مخصوص و مواد اولیه گوناگون در ابعاد، طرح ها و چاپ های متنوع طراحی و تولید می گردند، لذا می توان از این جعبه ها به صورت سفارشی در بسته بندی انواع کالاها و محصولات استفاده کرد.

جعبه لمینیتی

لمینت چیست؟

اکنون که جعبه لمینتی را معرفی کردیم، شاید این سوال برای شما به وجود آید که لمینت چیست؟ یا چرا به این جعبه ها جعبه های لمینتی می گویند؟ و یا اصلا جعبه لمینتی با سایر جعبه ها و کارتن های مقوایی چه تفاوتی دارد؟

در پاسخ به این سوالات در ابتدا باید بگوییم که لمینت در لغت به معنای چسباندن است و در صنعت کارتن سازی این فرایند یک روش ساده و موثر برای چاپ انواع طراحی ها روی جعبه های بسته بندی کالا به شمار می آید، یعنی با این تعاریف لمینت در صنعت کارتن سازی روشی ساده و نوین است که با کمک دستگاه ها و لوازم مخصوص انواع طراحی های گرافیکی را روی جعبه های مقوایی می چسبانند.

بنابراین شاید بپرسید با انواع روش های نوین و خلاقانه چاپ چرا باید از لمینت در چاپ طراحی های جعبه استفاده کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برخی کارتن های مقوایی و جعبه های آماده که در صنعت کارتن سازی طراحی و تولید می شوند، معمولا از لایه های کرکره ای، کاغذهای سی فلوت و ای فلوت تهیه می شوند که فرایند چاپ روی این مواد به سختی انجام شده و معمولا طرح ناهمواری دارد، به همین دلیل در صنعت کارتن سازی برای چاپ بهتر طراحی های گرافیکی روی جعبه ها از چسباندن کاغذهای طراحی شده با مقاومت بالا روی جعبه ها استفاده می شود و اصطلاحا در صنعت کارتن سازی به این عمل لمینت کارتن گفته می شود که در مراحل پایانی تولید کارتن انجام می گردد.

بنابراین مهم ترین تفاوت جعبه لمینتی با سایر جعبه ها و کارتن های مقوایی در نحوه چاپ طراحی های جعبه می باشد. در هر روش جعبه ها مقاومت و کاربرد خاص خود را دارند، به طوری که تولیدکنندگان می توانند از انواع این جعبه ها در بسته بندی کالاها استفاده کنند؛ اما با توجه به آنکه روکش جعبه های لمینتی با سلفون و کاغذ گلاسه انجام می شود و کاغذ چاپ ضخامت متعادل تری نسبت به سایر جعبه های مقوایی دارد، لذا جعبه های لمینتی برای انجام بسته بندی های خلاقانه و جذاب کالاها مناسب تر می باشد.

لمینت کارتن چگونه انجام می شود؟

در صنایع کارتن سازی لمینت کارتن ها و جعبه های مقوایی با روش ها، مواد اولیه و ماشین آلات مختلفی انجام می شود که با توجه به سفارش مشتری می توان این فرایند را با روش های گوناگون انجام داد و این یعنی جعبه های لمینتی را می توان به صورت سفارشی از صنایع کارتن سازی و شرکت های تولیدی خریداری کرد و هر نوع طرحی را برای آن ها در نظر گرفت.

لمینت کارتن های مقوایی معمولا در مراحل پایانی از مراحل ساخت و تولید کارتن ها انجام می شود و در واقع این مرحله یکی از مهم ترین مراحل چاپ کارتن است که با شیوه نوینی انواع طراحی ها را روی جعبه چاپ می کند. کیفیت و ماندگاری لمینت کارتن به جنس مواد اولیه و روش چاپ بستگی دارد که عموما از دو روش لمینت سرد و لمینت گرم برای لمینت جعبه ها استفاده می کنند:

لمینت سرد: در این روش چاپ روی کارتن های سه لایه و پنج لایه با چسب سیلیکات در عرض ها مختلف و به صورت رول و شیت انجام می گردد.

لمینت گرم: این روش بیشتر برای طراحی و چاپ کارت های ویزیت، منوها، پوسترها، کارت های هدیه و … انجام می شود.

جعبه لمینتی در ابعاد و طرح های مختلف به راحتی قابل چاپ است و از نظر کیفیت و ماندگاری بسیار با دوام می باشد؛ اما توجه داشته باشید که کیفیت هر نوع کالا به مواد اولیه و شیوه های تولید آن بستگی دارد که در این زمینه خرید و سفارش از تولیدکنندگان معتبر بسیار موثر می باشد. بنابراین اگر به دنبال خرید انواع جعبه لمینتی هستید، می توانید با مشاورین کارتن چاپ تماس گرفته و پس از دریافت مشاوره در زمینه انتخاب انواع طراحی ها و نحوه تولید جعبه لمینتی، کالای مورد نیاز خود را در تعداد و ابعاد متنوع از کارتن چاپ تهیه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.